Częste pytania

Czy Paradisose jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

TAK. Parasidose jest bezpieczny dla przyszłych mam i ich pociech już od 3. miesiąca życia. Jego prosty skład gwarantuje bezpieczeństwo użycia i skuteczną eliminację wszy oraz gnid.

Czy dzieci przed pierwszym rokiem życia też mogą mieć wszy?

TAK. Niestety wszy nie oszczędzają nikogo, dlatego już najmniejsze dzieci mogą zarazić się wszawicą. W ich przypadku do zarażenia może dojść w czasie nawet krótkiego kontaktu z nosicielem wszy – na przykład podczas przytulania i całowania przez członków rodziny, a także w trakcie karmienia piersią przez mamę. Dlatego właśnie Parasidose ma bezpieczny skład, pozwalający na to, by pozbywać się pasożytów już od 3. miesiąca życia maleństwa.

Wszy łonowe i wszy głowowe - to takie same pasożyty?

NIE. Wszy łonowe (łac. Pediculus humanus pubis) to inne pasożyty niż wszy głowowe (łac. Pediculus humanus capitis). Nazwy pasożytów wskazują miejsce ich bytowania. Różnią się również wielkością: wsza głowowa jest większa, ma długość ok. 2-3 mm, podczas gdy łonowa osiąga tylko 1,5-2 mm. To, co jednak przede wszystkim je różni, to objawy. Wszy łonowe powodują świąd podbrzusza oraz okolic łonowych, a czasami po ich ukąszeniach widać tzw. plamy błękitne. Wszy głowowe bytują głównie w okolicach potylicy i skroni, a miejsce ukąszenia staje się swędzące, przez co z powodu drapania pojawiają się strupki.

Czy wszawicą można zarazić się od papug albo kotów?

NIE. Wszy do przeżycia potrzebują ludzkiej krwi, dlatego niemożliwe jest, by przetrwały na zwierzęcym organizmie.

Jak rozmawiać z dzieckiem o wszawicy?
To jedna z trudniejszych chwil, jaka staje przed rodzicem. Powinien okazać dziecku wsparcie i opowiedzieć spokojnie, skąd pasożyty mogły znaleźć się na głowie malucha. Najważniejsze będzie spokojnie tłumaczenie i obalanie mitów takich jak związek pojawienia się wszy głowowej z brakiem higieny. Istotne jest, by rozpocząć szybką i skuteczną kurację, która będzie przypominać element codziennej higieny – jak użycie płynu Parasidose. Dziecko potrzebuje w tym okresie szczególnie dużo wyrazów miłości i zrozumienia, które można okazać również poprzez pokazanie, że wszyscy członkowie rodziny solidarnie przystępują do kuracji. Ważne, by maluch w przyszłości wiedział, czym są wszy, skąd się biorą i jakie zachowania mogą powodować ponowne zarażenie wszawicą.
Dlaczego kołtun może być objawem wszawicy?
Nosiciel wszy głowowej bardzo często drapie się po swędzącej głowie, co powoduje rozdrapywanie ranek i powstawanie nowych strupów. W związku z tym w skrajnych przypadkach może pojawić się kołtun z włosów posklejanych ropno-surowiczą wydzieliną. Warto wtedy sprawdzić, czym jest spowodowany.
Czy wszy mogą uodpornić się na środki przeciwszawicze?

TAK. Tak samo jak rośliny uodparniają się na pestycydy, tak i wszy w zależności od aktualnego stadium rozwoju mogą uodpornić się na środki przeciwwszawicze, dlatego do pozbycia się pasożytów z głowy należy użyć preparatu, który tak jak Parasidose jest skuteczny, ale nie zawiera chemicznych środków owadobójczych.

Dlaczego niektóre preparaty przeciwszawicze należy użyć ponownie po 7 lub 10 dniach, a Parasidose nie?

Nie wszystkie preparaty powodują zabicie gnid. Zatem nawet jeśli usuniemy wszy, pozostałe na włosach gnidy wyklują się jako wszy po 7 -10 dniach. W przypadku Parasidose wystarcza jednorazowa kuracja trwająca 15 minut, która gwarantuje, że zginą wszystkie pasożyty. Parasidose jako jedyny produkt na rynku zawiera BIOCOCIDINE®, które dusi i odwadnia wszy oraz rozpuszcza spoiwo łączące gnidy z włosem, tym samym umożliwiając ich usunięcie bez szans na wyklucie.