Stosowanie

Parasidose – szybka odpowiedź na niespodziewany atak

Dowiadujesz się, że dziecko lub inny członek rodziny boryka się z problemem wszawicy…
I co teraz?

Właśnie bez własnej woli wrzucono Cię na pole nierównej bitwy, na którym każda z samic wszy, które męczą bliskie Ci osoby, składa od 3 do 10 jaj dziennie. Teraz musisz zachować zimną krew i działać jak najszybciej, wybierając szybką i prostą kurację.
Tylko wybór kompleksowego rozwiązania, z którego mogą skorzystać wszyscy domownicy, będzie odpowiednim orężem.

Pozbądź się wszy w kilku prostych krokach i wygraj tę bitwę w kwadrans!

Parasidose

to gwarancja bezpiecznego leczenia wszawicy w tylko 6 krokach:

  1. Nałóż preparat na suche włosy, umiejscawiając go jak najbliżej skóry głowy.
  2. Rozprowadź równomiernie preparat na całej powierzchni skóry głowy.
  3. Włóż czepek ochronny Parasidose na głowę.
  4. Odczekaj 15 minut.
  5. Zdejmij czepek ochronny i wyrzucić go. Następnie za pomocą specjalnego dołączonego do produktu grzebienia przeczesuj dokładnie włosy, począwszy od ich podstawy, by wyczesać martwe pasożyty. Po każdym przeczesaniu grzebieniem należy go wytrzeć chusteczką i wymyć w celu usunięcia martwych wszy i gnid.
  6. Umyj włosy jeden raz szamponem, którego Ty lub poddawany kuracji członek rodziny używacie na co dzień, a następnie wypłucz je obficie, uważając, aby nie doszło do kontaktu wody z oczami.Kuracja lecznicza została zakończona.

Ważne:
Koniecznie upewnij się, że preparat dotarł do skóry głowy i pokrył wszystkie włosy. Szczególnie zwracaj uwagę na okolicę karku i za uszami.
W przypadku gdy preparat Parasidose nie pokrył wszystkich włosów, należy powtórzyć kurację za kilka dni. Stosowanie balsamu odstraszającego pomaga zapobiegać powtórnemu zarażeniu.

Co robić, by zapobiec powtórnemu zarażeniu po kuracji?

  • Kurację zastosuj jednocześnie u wszystkich członków rodziny oraz upewnij się, czy otoczenie wokół ciebie przeszło kurację (np. grupa przedszkolna czy klasa).
  • Jeśli zarażeniu uległo dziecko, należy zgłosić przypadek wszawicy w przedszkolu lub szkole. Możliwe, że właśnie stamtąd pochodzi źródło zarażenia. W takim wypadku przedszkolna lub szkolna higienistka lub pielęgniarka powinna na wniosek dyrektora placówki przeprowadzić indywidualne sprawdzanie stanu skóry głowy. Tylko leczenie obejmujące wszystkich przedszkolaków, uczniów i pracowników placówki mających problem z wszami pomoże skutecznie go rozwiązać.
  • Jeśli stwierdzono wszawicę w szkole, ale problem nie dotyczy Twojego dziecka, chroń je, stosując preparaty odstraszające i uczul, by nie pożyczało od kolegów czapki, szalika, opaski na włosy itd.
  • Na basenie wkładaj czepek.